reklam
hgs bakiye yükleme
hgs yükle

HGS Etiketini Doğru Kullanın Cezaya Maruz Kalmayın

1 sene önce admin tarafından yazıldı ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

2011 yılından bu yana köprü ve otoyollarda HGS sistemi kullanılmaktadır. Daha önce kart sistemi var iken ücretli geçişlerde kart okutulup geçme zorunluluğu vardı. Ancak şimdi HGS sistemi aracınızı durdurmaksızın devam edebileceğiniz aracınızın ön camında bulunan etiketin okunmasıyla ücretlendirdiğiniz bir sistem haline gelmiştir. HGS sisteminin iki çeşidi vardır. Kart tipi HGS ve etiket tipi HGS.

HGS kartını herhangi bir PTT’den veya anlaşmalı bankalardan almak mümkündür. Bu kart hiç durmadan geçmenizi sağlayan bir karttır.

HGS etiket sistemi de pilsiz ve çok ince bir etikettir. Çipli olarak çalışan etiket, araçlarınızın ön camına yapışmaktadır. Etiket sistemi ayrıca güvenli bir sistemdir. Araçlardan söküldüğü zaman kullanılmaz.

HGS sisteminden geçmeden önce bakiyenize para atmış olmanız gerekmektedir. Bakiyenizi yüklerken şu yolları deneyebilirsiniz:

HGS kartınıza kredi kartları üzerinden bakiye yükleyebilirsiniz.
PTT veznelerinden ve posta çeki hesabınızdan HGS bakiyenizi doldurabilirsiniz.

Bu yollardan herhangi birinden mutlaka bakiyenizi kontrol etmenizi ve yüklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü yeterli bakiyeniz yok ise ve 15 gün içerisinde hesabınıza para yatırmamışsanız, geçiş yapılan mesafe ücretinin on katı kadar cezaya maruz kalırsınız. 7 gün içinde HGS etiketine TL yüklenmediği takdirde 64 TL ile 120 TL arasında ortalama ceza alırsınız. Her geçişinizden ayrı ayrı cezalar almanızda mümkündür. Bundan dolayı bir hafta içinde ceza alsanız dahi 15 gün içinde bakiye yükleyerek aldığınız cezayı otomatik olarak sildirebilirsiniz.

Etiketler :
Hızlı geçiş sistemini almak için size en yakın PTT şubelerinden birine başvurabilirsiniz. PTT şubelerine gittiğinizde sizden bir takım kişisel bilgilerinizin yanında adres bilgilerinizi de vermeniz gerekir. Çünkü size verilecek olan kartta adres bilgileriniz dahi t...
Kredi kartı ile HGS yükleme işlemleri çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Bunun ilk adımı elbette bankalar aracılığı ile oluyor. Bunun için çalıştığınız bankanın ATM noktasına gidiyorsunuz ve kredi kartınızı tanımladıktan sonra ATM ile HGS yükleme işlemi gerçe...
Tünel ne otoyollarda 15 temmuz yıl dönemi münasebeti ile herkese inat ücretsiz olmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın köprü tünel ve ayrıca toplu taşıma araçları büyük şehir belediye yetkilileri tarafından  yapılan demokrasi nöbetine kadar ulaşım ve toplu ulaşımlar...

online hgs yükleme
ziraat borç sorgulama
hgs yükleme
yapikredi hgs yükle halkbank hgs yükle