Online HGS Yükleme İşlemleri

Günümüz internet çağında insanlar her türlü bilgiye hızlıca erişmek için interneti ve online platformları kullanıyor. İnternet sadece bilgi edinmek için değil aynı zamanda devlet işlerinizi veya ödemelerinizi de güven içerisinde gerçekleştirmenizi sağlıyor. Online HGS yükleme işlemleri de bunlardan bir tanesi. Hızlı Geçiş Kartı ile PTT şubelerinde veya bankalar ile ATM noktalarında sıra bekleme derdine son.

Hızlı Geçiş sistemi kartı bakiye yükleme işlerinizin tamamını internetten ödeme ile hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Oturduğunuz yerden akıllı telefonunuz ile ya da bilgisayarınız ile HGS kart numaranızı, TC Kimlik Numaranızı yazarak beş dakika içerisinde sıra beklemeden HGS yükleme sağlayabilirsiniz. Peki, HGS hangi kurumların internet sitesi ile ödenir? Bunun için ufak birer açıklama yapma gereği duyduk.

 

İnternetten HGS Yükleme İşlemleri

Online HGS yükleme işlemleri için en çok tercih edilen site şüphesiz PTT AVM internet sitesi. Bu siteden ucuz ve kaliteli alışverişler yapabildiğiniz gibi devlete olan tüm ödemelerinizi de resmi güvence içerisinde gerçekleştiriyorsunuz. Resmi PTT AVM sitesine giriş yapın ve sitenin üst orta kısmında sizi karşılayan HGS yükleme butonuna basın. Buraya bastıktan sonra üye olarak HGS yükleme işlemleri ve üye olmadan HGS bakiye yükle seçenekleri karşınıza gelecek. Size en uygun seçeneği tercih ederek yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Plaka ile HGS yükleme, TC Kimlik No ile bakiye yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca Vergi numarası, pasaport numarası, HGS kart numarası ile de bakiye yükleyebilirsiniz. PTT AVM komisyonsuz ödemelerinizi devlet güvencesi ile gerçekleştirmektedir. Kredi kartı ile banka hesap kartınız ile bakiye yükleyebilirsiniz. Yüklemeleriniz mesai saatleri içerisinde en geç 10 dakika içerisinde kartınıza tanımlanacaktır. Hafta sonu HGS bakiye yüklemelerini de PTT AVM aracılığı ile yapabilirsiniz.

Online İnternet Bankacılığı ile HGS Bakiye Yükle

Son günlerde istisnasız her banka HGS ödemesi için müşterilerine hizmet vermektedir. Beraber çalıştığınız bankaların online işlemler bölümüne girin ve internet bankacılığı şifrenizi girerek HGS bakiye yükleyin. Mobil bankacılık ya da Cep bankacılığı ile de Online HGS yükleme işlemleri yapmanız mümkündür.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir