Hgs yükler

Hgs yükle tam nokta geçişleri sağlayan köprü, otoyol vb. yer olarak önceden uygulanan sistem gişeler önünde enstrumanlar içinde sırada bekleyerek nakit tahsil edilmekti. Bu olay hem yolcuların bununla birlikte ödemeyi alan görevlilerin güvenliği açısından sakıncalı olduğu gibi büyük bir vakit yitirilmesine da yol açmaktaydı. Yurdumuzda bu durumun düzeltilmesi amacıyla kullanılan HGS sistemine geçilmesinden önce iki farklı aşfakat olarak OGS ve KGS sistemleri bir dehemmiyet kullanılmış ve eksikleri olduğu görülmüştür. Günümüzde bu iki sistemin iyi yönleri harmanlanıp neredeyse tamamı ülkemizde üretilen bir teknolojiyle HGS kullanılmaya başlanmıştır. HGS yükleme işlemi yapılarak ön ödemeli şekilde köprü ve otoyol geçişlerini kullanmamız mümkündür.

HGS Yükle PTT veya anlaşmalı banka şubelerinden edinilip aracınızın ön camına yapıştıracağınız çipli bir bant yardımıyla süre kaybetmeden geçişlerinizi yapabilirsiniz. HGS Yükle ibaresi bulunan bu müesseselara başvururken kendinize ilişik kimlik ve ruhsatı kullanmanız zorunludur. Aksi şekilde işleminizi tamamlayamayabilirsiniz. Hgs yükle işlemlerinizi bireysel olarak anlaşmalı kuruluşlara giderek yapabileceğiniz gibi web üzerinden online bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sistemde ön ödeme yapma zorunluluğu vardır. Yani hgs ürünlerinizde  para olmadan geçiş yapar ve en geç on beş gün içerisinde bakiyenize yükleme yapmazsanız ceza ödemek zorunda kalırsınız. Bu ceza, geçiş icra ettiğinız mesafenin on bir katını bulmaktadır. O yüzden kredi kartınızla icra ettiğinızda en oldukça iki dakikanızı alacak olan bu yüklemeyi dikkatsizlik etmemeniz yararınıza olacaktır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir