HGS Yükleme İşlemleri

Hızlı Geçiş Sistemi son zamanlarda tüm sürücüler tarafından kullanılmaya başlandı ve köprü, gişelerde size hız ve fiyat avantajı olarak yansımaya başladı. Peki, HGS yükleme işlemleri nasıl yapılır ve nerede gerçekleşir. Bu soruları soran siz sürücülere kapsamlı bir yazı hazırladık. Ülkemizde sürücülerin büyük kısmı HGS bakiye yüklemelerini PTT aracılığı ile gerçekleştiriyor. PTT bunun için size iki seçenek sunuyor. Ya sana en yakın PTT şubesine gel ya da bunu internet siteme girerek yap diyor. PTT şubesine gidip elden yükleme gerçekleştirmek istiyorsanız yanınızda HGS kartı götürmeyi unutmayın. PTT şubesinden yükleme yapacağınız HGS kartının illa sizin üzerine olmasına gerek yok, acil ihtiyaçlarda yola çıkacağınız eşinize, dostunuza ait karta da HGS yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

PTT AVM HGS Yükleme İşlemleri

İnterneti işler için kullanmak ve zamandan tasarruf etmek de mümkün. PTT şubelerinde oluşan sıra içerisinde zaman kaybetmeden PTT AVM sayesinde HGS yükleme işlemleri sağlayabilirsiniz. Bunun için internete girip PTT AVM HGS yükle yazıyorsunuz ve arama gerçekleştiriyorsunuz. Karşınıza gelecek olan PTT AVM HGS yükleme ekranında size plaka bilgileriniz ve kimlik bilgileriniz sorulacak. Bunları tıklayarak bakiye yükleyebilirsiniz. Online PTT HGS yüklemelerinde içerisinde para bulunan banka kartı ya da kredi kartı kullanabilirsiniz. Kimi bankaların kredi kartları ödüllü HGS ödemesi kampanyaları yapmaktadır. Sürekli yolculuk yapan ve yüklü miktarda HGS kullanan birisi iseniz bu avantajları kullanmanız tavsiye olunur.

İnternetten HGS Yükleme İşlemleri

İnternetten HGS yükleme işlemleri sadece PTT aracılığı ile gerçekleşmiyor elbette. Bankaların internet şubelerini kullanarak da HGS yükleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için banka müşteri hizmetlerini arayıp kendinize internet bankacılığı şifresi edinin. Eğer internet bankacılığını sıkça kullanan biri iseniz bankanın sitesinden ya da bankanın telefon uygulamalarından ödemeler bölümünde HGS yükleme adımını başarıyla sağlayabilirsiniz. Bunun dışında E-devlet HGS ödemeleri de aktif duruma gelmiş bulunuyor. Size en yakın PTT şubesinden kendinize e-devlet şifresi edinin ve bu şifre ile girdiğiniz siteden kredi kartı ile HGS bakiye yükleyin. Ödemeler size bir tık kadar yakın, üstelik sıra beklemeden.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir