Hgs para yükleme işlemleri

Günümüzde gişe ve köprü geçişlerinde beklemeden geçiş yapmak için kullanılan elektromanyetik hızlı geçiş kartları oldukça revaçta. Kartlı geçiş sistemi uzun sıraların oluşmasına neden oluyor ve artık neredeyse hiç kullanılmıyor. Otomatik geçiş sistemi ise aparatının fazla pahalı olmasından ötürü tercih edilmiyor. Bunun yerine yine bekleme yapmadan geçiş yapılabilecek hızlı geçiş sistemi bulunuyor. Hızlı geçiş sistemi kartını arabanızın camına yapıştırıyorsunuz ve HGS bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirerek transit geçiş gerçekleştiriyorsunuz. Peki, HGS bakiye yükleme işlemleri nereden yapılır ve nasıl gerçekleşir. Kısaca siz sürücüler için bunu anlatmayı amaçlıyoruz.

PTT HGS Bakiye Yükleme İşlemleri

HGS para yükleme yollarından en fazla tercih edilen ve güvenilir olması bakımından sürücüleri etkileyen yol şüphesiz PTT şubeleri. Elinizde HGS kartınız ile giderek elden ödeme yapabiliyorsunuz. Fakat çoğu PTT şubesi, HGS işlemleri dışında pek çok işe baktığı için sıra bekleyebilirsiniz. PTT kurumunu kullanarak şubeye gitmeden Online HGS bakiye yükleme işlemleri de yapmanız artık mümkün. Bunun için PTT AVM resmi web sayfasını kullanacağız. Çeşitli ürünlerin satıldığı bu site artık HGS ödemelerini de kabul ediyor. İnternetten HGS ödemesi için plakanızı ve kimlik numaranızı girmeniz yeterli oluyor. Bundan sonrasını ise kredi kartınız veya banka kartınız gerçekleştiriyor. PTT HGS ödeme alırken sizden herhangi bir ek ücret de istemiyor.

Banka HGS Bakiye Yükleme İşlemleri

Bankalar günümüzde HGS bakiye yükleme işlemleri hususunda sürücüleri kendilerine çekmek için oldukça uğraşıyorlar. Müşterisi olmadığınız herhangi bir banka şubesine giderek HGS kart dolum yapabilirsiniz. Banka şubesinde sıra beklemek istemiyorsanız ATM noktalarında kartsız işlemler ile HGS bakiye yükleyebilirsiniz. Bankaların bir diğer HGS ödeme seçeneği ise internetten ödeme bölümleri.

Eğer sıkı bir internet bankacılığı müşterisi iseniz ödeme sekmesinde bulunan HGS ödeme bölümünden hızlıca bakiye dolum yapabilirsiniz. Ayrıca bankaların online işlemlerinden HGS bakiye sorgulama bilgilerini de öğrenebilirsiniz. 5 dakika içerisinde HGS kartınıza geçecek olan para ile gişelerden sorunsuz geçebilirsiniz. Son ödeme yolu ile devletin resmi internet sitesi olan e-devlet internet sitesi olacaktır.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir