Hgs Geçiş Sistemleri

Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de otoyol köprü tünellerin geçişlerinde bizlerden tahsil edildiği bir bedel ile yenilikler devam ediyor. Ülkemizde 15 yıldan bu güne kadar bir çok hizmet yapılmış ve bu hizmetlerin bedeli olarak bizlerden kesilmektedir.

Hgs  yani Hızlı Geçiş Sistemi Olarak bildiğimiz sistem sayesinde aracımıza almış olduğumuz etiket sayesinde otomatik çipli sistem ile geçiş yaptığımız köprülerden beklemeden geçiş sağlayarak daha önceden hgs yükleme işlemi yapmış olduğumuz plakamızı mobose kamera ile tanımlayarak yol ve köprü uzunluğuna göre ücret kesmektedir.

Bildiğimiz üzere aracımızın Hgs etiketinde bakiye olmadığı zamanlar önceleri 7 gün içerisinde hgs yüklemesi yapmadığımız durumlarda geçiş sırasında yediğimiz cezanın 10 katı bir ceza ile karşımıza çıkmaydı. Daha sonra yapılan birfink ler ve çalışmalar sonucu bu süreç 2 haftalık süreç ile araç sahiplerini rahatlatmak ve mağdur etmemek için 15 gün süre ile geçiş ihlali yapan araç sahiplerine birer şans verildi.

Geçiş ihlali yapıp kullanmış olduğumuz hizmetin normal bedelinin 10 katı bir cezalı ödemek istemiyorsanız tek yapmanız gereken  hgs yükleme işlemlerinizi herhangi bir bankanın kredi kartı veya banka kartı ile online olarak hgs yükleme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir